ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -
Number of replies: 15

Кога ще се качът темите за държавния изпит тази година??

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Интересно ми е кога ще бъде поправката за държавния изпит, дали някой знае

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Обикновено е началото на декември. Надявам са по-скоро да дадат конспект и някаква яснота какво ни очаква...

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

На мен ми казаха, че заявленията за допускане до ДЗ се подават август месец и тогава ни давали темите, но никъде в сайта все още го няма публикувано..

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Христиан Димитров -

Здравейте, утре ми предстои държ.изпит и бих искал малко повече информация, ако може?

In reply to Христиан Димитров

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Колега, успех ти желая! За съжаление не мога да ти помогна с инфо, мен ми предстои чак декември...а явно тези, които са завършили вече не влизат тук за малко разяснения...

In reply to Христиан Димитров

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Мира Макариева -

И аз съм в същото положение и издирвам инфо.

Това, което Гочева ми обясни е, че трябва да сме в 8:00- 8:15 на линия, а пред 207ми кабинет щели да бъдат списъците с разпределенията, на въпроса "Няма ли да бъда изнесени в деня преди изпита?" ми се отговори с "Че защо ви е да го знаете предварително?". Така че скоро ще се метна до НБУ, за да разуча поне разпределения има ли.

Писменият изпит протича 3 часа, като на място получаваме листа, трябва само да носим лична карта и нещо за писане.
След края му започва устната сесия, за която знам само че е пред 3-членна комисия, която е доста строга /разбрах от вече завършилите ми колеги/.

С това мога да съм полезна :)

In reply to Мира Макариева

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Понеже имах същия проблем като вас преди половин година, ще пробвам сега да съм полезна :)

Взех си държавния изпит през декември 2011г. Отивате 10-15 мин. предварително и виждате в коя стая сте разпределени. Писмения е 3 въпроса от трите раздела. Като искам да подчертая, че е цял един въпрос с подточките му. Трябва и по трите въпроса да пишете. Нищо сложно, стига да сте чели. Задължително пишете и по трите въпроса. После се почва голямото чакане. Заставате пред кабинета за устния изпит.  Викат ви или по азбучен ред или както вие си прецените. В моя случай изпитващите бяха дружелюбни и те предразполагаха , в случай, че си притеснен. Около 15-20 мин. отнемаше едно изпитване. Главно си питаха по въпросите, които са били на писмения. Чакаш, докато изпитат всички и после съобщават кой как се е справил. Нищо  страшно няма. Само трябва да се подготвите, за да не се изненадате неприятно. Успех :)

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Благодаря за полезното инфо, определено не изглежда голкова страшно :)) А колко време преди изпита се раздават конспектите?

На колегите, които днес имат изпит - успех!! :))

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Петър Танчев -

Искам да попитам как става изтеглянето или избирането на съответните три въпроса от трите части, по които трябва да пишем ? Ще бъда много благодарен за отговора

In reply to Христиан Димитров

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Мира Макариева -

Точно исках да попитам дали устния обхваща всички теми :)
Актуална информация:
Писменият се провежда в аулата или 305 кабинет в I корпус от 09:00 до 12:00 ч,, а за устния - бакалаврите сме разпределени в 4 групи средно по 20 човека.
Християн, до колкото видях сме в една група: 217 стая I корпус, от 13:00ч.

In reply to Мира Макариева

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Христиан Димитров -
In reply to Христиан Димитров

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Колеги, как мина държавния изпит? :)

In reply to Deleted user

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Христиан Димитров -

лошо за съжаление, кога ще бъде следващия някой дали знае и кога ще се подават заявленията?

In reply to Христиан Димитров

Re: ДЪРЖАВЕН ИЗПИТ

от Deleted user -

Предполагам, че ще си с нас декември...заявленията засега се подават 1-31 август.

А изпита пак ли беше 3 часа писмен и след това защита пред комисия?