Аз, моят лаптоп, светът и технологиите след 25 години

Аз, моят лаптоп, светът и технологиите след 25 години

by admin admin -
Number of replies: 0

toshibaУважаеми студенти,

От днес, 7 декември 2010 г. специално за студентите на Нов български университет, Toshiba обявява конкурс за есе, условията са качени в дясно, в "полезни ресурси", на тема:


"Преди 25 години Toshiba създаде първия лаптоп за масовия пазар и така компютърните технологии промениха живота ни завинаги и станаха неразделна част от него. Toshiba ви предизвиква да освободите въображението си и да разкажете как си представяте света, компютрите и технологиите след 25 години?”

или

„Аз, моят лаптоп, светът и технологиите след 25 години”

Партньор по проекта е Център за кариерно развитие в Нов български университет.

Конкурсът ще се проведе в два етапа:

Първи етап: приемане на есета и предварителна селекция на кандидатите с цел определяне на 10 финалисти.

Втори етап: събеседване с кандидатите финалисти пред жури-комисия и отличаване на трите най-добри есета с награди.

Есетата ще се приемат на e-mail: konkurs.toshiba@gmail.com от 10 декември 2010 г. до 7 януари 2011 г. Всяко есе може да бъде не по-дълго от три стандартни страници. Всеки студент на НБУ може да участва в конкурса само с едно есе.

На 11 януари 2011 г. (вторник) ще бъдат обявени имената на 10-те финалисти, които се класират за втори кръг. Събеседването с финалистите пред жури-комисия ще се проведе на 17 януари 2011 г. (понеделник) в зала на Университетски театър, Нов български университет.

Наградата за първо място ще бъде нов лаптоп Toshiba Satellite L655-1DQ.

Класираните на второ и трето място ще получат външно хард диск устройство за съхранение на информация от Toshiba с капацитет 320GB.

Пожелаваме на всички участници успех и вдъхновение!


За повече информация:

Център за кариерно развитие, НБУ

Корпус 1, офис 126

Тел. 811 0146

e-mail: career@nbu.bg